• Home
  • تکنولوژی
  • واقعیت افزوده طراحی وب را در 5 سال آینده تغییر خواهد داد
واقعیت افزوده

واقعیت افزوده طراحی وب را در 5 سال آینده تغییر خواهد داد

مقدمه

در حال حاضر، واقعیت افزوده هنوز پر از چالش‌های طراحان است. طراحان وب قبل از استفاده از AR باید نسبت به مخاطبانشان درک بهتری داشته باشند. ما باید در نظر داشته باشیم که AR نسبت به VR بیشتر وابسته به تجربه کاربر است. در نهایت، AR انقلابی در صنعت طراحی وب است و بهترین کاربردهای آن هنوز به مرحله‌ی اجرا در نیامده است.

با پیشرفت واقعیت افزوده (AR) این تکنولوژی از یک داستان علمی تخیلی به یک واقعیت مبتنی‌بر علم تبدیل شده است و به نظر می‌رسد پتانسیل و توانایی برای تبدیل و بازسازی صنایع مختلف به‌طور کلی در سال‌های آینده در گرو کاربردهای این سری از پیشرفت‌ها است. با توجه به این روند، AR به ابزاری قابل دسترس و مقرون به صرفه تبدیل شده است، که به مردم این امکان را می‌دهد که بیشتر و بیشتر به تجربه برنامه‌های کاربردی AR از طریق گوشی‌های و سایر لوازم هوشمند بپردازند.

ظهور AR و VR دارای پیامدهای بی‌حد و حصری برای طراحان و ذینفعان در سراسر افق کسب و کار است. طراحان شروع به استفاده از AR برای ارائه تجربه‌ای بی‌نظیر به کاربران می‌کنند. در ادامه، چگونگی تاثیر تکنولوژی واقعیت افزوده در حوزه‌ی طراحی وب بررسی می‌گردد.

واقعیت افزوده متفاوت با واقعیت مجازی است. واقعیت مجازی مستلزم تجربه کامل غوطه‌وری است که به کاربران امکان می‌دهد احساس کنند که از جهان فیزیکی بیرون می‌آیند و با محیط مجازی مانند دنیای فیزیکی تعامل دارند. در حالی که AR به معنای هم پوشانی و یا “افزودن” یک واقعیت غیر دیجیتال با استفاده از ابزار و بینش دیجیتال است.

واقعیت افزوده در طراحی وب

واقعیت افزوده

AR با کمترین احتمال خطا در مقایسه با فناوری‌های پوشیدنی، شروع به بهینه‌سازی تجربه کاربر در موبایل و دسکتاپ می‌کند. طراحان وب که در سال‌های اخیر اقدام به ساخت AR کرده‌اند، از دوربین‌های گوشی‌های هوشمند یا وب کم ها برای تشویق کاربران برای تعامل با محصول و خدمات خود استفاده می کنند.

به عنوان مثال، در خرده‌فروشی مد، AR می‌تواند به عنوان یک اتاق پرو مجازی استفاده شود. مشتریان می‌توانند دوربین گوشی هوشمند خود را به سمت خود بیاورند و لباس را به گونه‌ای مناسب انتخاب کنند. در واقع، JCPenney در حال حاضر این تکنولوژی چشمگیر را اجرا می‌کند. برخی از خرده‌فروشان عینک نیز تحت پوشش این تکنولوژی قرار گرفته‌اند.

AR برای طراحی وب

برنامه‌های کاربردی AR برای طراحی وب به لطف ایجاد و توسعه پلاگین‌های سازگار مانند وردپرس VR به طرز گسترده‌ای مورد استفاده گرفته است. واقعیت افزوده به طراحان وب اجازه می‌دهد ویدیوهای 360 درجه را در سایت های خود آپلود کنند. با دسترسی آسان طراحان به AR ، آن‌ها می‌توانند به استفاده از تکنولوژی در UI تلفن همراه ادامه دهند. این تغییر به کاربران یک گزینه ارزان قیمت ارائه می‌دهد که به طور چشمگیری تجربه جستجوی آن‌ها را افزایش می‌دهد.

AR برای بازاریابی دیجیتال

کارآفرینان و بازاریابان به طور یکسان باید داستانگوهای بزرگی باشند. واقعیت افزوده مطمئنا راهکاری بهتر از بازاریابی دیجیتال و تبلیغات در زندگی خواهد بود. با استفاده از این تکنولوژی ، کاربران می‌توانند با آنچه شما در بخش فروش سایت قرار می‌دهید، قبل از تصمیم‌گیری برای خرید آن، تعامل داشته و با آن ارتباط برقرار کنند.

به گفته کارآفرینان، AR راه خوبی برای نمایش محصولات برای کاربران فراهم می‌کند و راه را برای ایجاد محیط‌های شبیه‌سازی شده در اطراف محصولات خود راه‌اندازی می‌نماید که در نتیجه باعث جذب بیشتر کاربران می‌شود.

بازاریابان می‌توانند دنیایی را ایجاد کنند که کاربران را تشویق و تحریک می‌کند تا با آنها ارتباط برقرار کرده همکاری کنند.در نهایت، AR بدون شک، امکانات جدیدی را برای طراحان UX / UI ایجاد خواهد کرد.

واقعیت افزوده در رابط کاربری نرم‌افزارها

واقعیت افزوده

در مطلب بالا ذکر شد که AR نه تنها محصولات و خدماتی را که ایجاد می‌کنید را تغییر می‌دهد، بلکه ابزارهایی را که در طراحی آنها استفاده می‌کنید را بهبود می‌بخشد. به گفته Allan Behrens، متخصص فناوری اطلاعات و فناوری در زمینه کسب و کار، تکامل طراحی و ترکیب واقعیت مجازی با افزوده، ابزارهای طراحان را کاربردی‌تر می‌کند.

با استفاده از تکنولوژی AR، فقط با چرخش چشم، شما می‌توانید تجربه بصری و صوتی را به صورت پویا تغییر دهید.یک مثال کامل از عمل طراحی UI فعال با AR، ترجمه Google است. با فناوری AR، دوربین گوشی شما به راحتی زبان‌های مختلف را ترجمه می‌کند و مرزهای بین زبانی دیگر محدودیتی برای شما به وجود نخواهد آورد.

 واقعیت مجازی برای تحصیلات

واقعیت افزوده

امروزه AR به عنوان یک ابزار مفید برای آموزش و اهداف آموزشی در هر دو محیط یادگیری رسمی و غیر رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به‌عنوان‌مثال، بسیاری از دانشگاه‌ها، پارک‌ها، مدارس و موزه‌ها برنامه‌های AR را در رأس فعالیت‌های خود قرار می‌دهند. AR مشارکت دانشجویان، توجه بیشتر به وظایف موردنظر و توانایی یادگیری را بهبود می‌بخشد.

تقریباً 86 درصد از جوانان آمریکایی دارای یک گوشی هوشمند هستند. آنها ساعت‌ها هر روز در حال مرور اینترنت، بازی و چت در رسانه‌های اجتماعی هستند. اگر مربیان بتوانند از این موقعیت به درستی بهره‌برداری نمایند ، زمینه برای توسعه‌ی واقعیت افزوده فراهم می‌گردد تا تجربیات یادگیری و نتایج تحصیلی را بهبود بخشد.

به‌عنوان‌مثال، موزه برای آموزش و سرگرمی است. پروژه موزه خیابان آرل لندن را در نظر بگیرید. در سال 2010، این موزه برنامه کاربردی آیفون را فراهم کرد که کاربران را قادر می‌سازد عکس‌های تاریخی را در نقاط مختلف شهر مرور و پیاده‌سازی کنند.
نرم‌افزار تلفن همراه، کاربران را به مکان‌های مختلف در سراسر لندن از طریق GPS می‌برد. هنگامی‌که کاربر به محل موردنظر می‌رسد، یک پوشش سه‌بعدی بر روی گوشی ظاهر می‌شود، و با یک نگاه کوتاه چگونگی آن مکان در گذشته نشان داده می‌شود. چنین تجاربی ، آگاهی تاریخی را افزایش می‌دهد و همدلی را نسبت به افراد در دیگر زمان‌ها و فرهنگ‌ها ایجاد می‌کند.

کمک به مشارکت بیشتر توسط واقعیت افزوده

تحقیقات نشان می‌دهد که AR می‌تواند یک ابزار عالی برای تقویت تعامل بین افراد جامعه در مقایسه با تلویزیون باشد. مطالعات دیگر نشان داده است که AR توانایی افزایش همدلی بین کاربران، محصولات و کسب و کار را دارد.
به‌عنوان‌مثال ، فیس بوک میلیاردها دلار برای Oculus که یک هدست VR است هزینه کرده است. این دوربین می‌تواند محتویات 360 درجه را در فیدهای کاربران فیسبوک ایجاد کند. Oculus و فیس بوک فرصت‌های هیجان‌انگیزی را برای افراد جهت افزایش تعامل و همدلی با مخاطبان خود ایجاد کرده‌اند.

آینده برای AR و طراحی وب

در حال حاضر، واقعیت افزوده هنوز پر از چالش‌های طراحان است. طراحان وب قبل از استفاده از AR باید نسبت به مخاطبانشان درک بهتری داشته باشند. ما باید در نظر داشته باشیم که AR نسبت به VR بیشتر وابسته به تجربه کاربر است. در نهایت، AR انقلابی در صنعت طراحی وب است و بهترین کاربردهای آن هنوز به مرحله‌ی اجرا در نیامده است.

فهرست مطالب

مقالات مرتبط
شیشه هوشمند چیست؟ هر آنچه باید بدانید
سیستم اعلام حریق متعارف چیست؟
طراحی سیستم‌ های اعلام حریق
دزدگیر اماکن چیست؟ هر آنچه که باید بدانید
پرده هوشمند چیست،چه امکاناتی دارد؟ معرفی 7 محصول جذاب

اشتراک گذاری :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.