ساختمان هوشمند

معرفی 4 ساختمان هوشمند شگفت انگیز از سراسر جهان

فناوری هوش مصنوعی و اینترنت اشیا این ساختمان‌های هوشمند را قادر می‌سازد تا هزینه‌ها را کاهش دهند، انرژی را حفظ کنند و محیط‌های کاری را بهبود بخشند.
اگرچه ممکن است ماشین‌های پرنده یا ماشین‌های سفر در زمان که فیلم‌های علمی تخیلی به ما وعده داده بودند را نداشته باشیم، ولی ساختمان‌های هوشمند آینده‌نگر قطعا از راه رسیده‌اند. ساختمان‌های هوشمند امروزی با استفاده از ترکیبی از حسگرها، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا، ساختمان‌های سنتی را چیزی بیش از انبوهی از بتن و فولاد تبدیل کرده اند.

فناوری ساختمان های هوشمند زندگی روزمره ساکنین را بهبود می بخشد و در عین حال هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش می دهد. همین طور بهره وری انرژی را افزایش داده و راه حل های سازگار با محیط زیست را برای شهرها ایجاد می کند.

در این مقاله سعی شده تعدادی از جالب‌ترین، نوآورانه‌ترین و چشمگیرترین ساختمان‌های هوشمند را از سراسر جهان بررسی کرده‌ایم. این ساختمان‌های هوشمند از فناوری‌های امروزی نهایت استفاده را می‌کنند تا نه تنها کارایی عملیاتی مالکان ساختمان را بهبود بخشند، بلکه تجربیات پیشگامانه‌ای را نیز برای بازدیدکنندگان به ارمغان می‌آورند. اگر احساس می‌کنید ساختمان شما نیز باید هوشمند شود، نگران نباشید، با خانه هوشمند آیسا هرگز دیر نیست.

ساختمان هوشمند The Edge – آمستردام

ساختمان هوشمند

The Edge که به عنوان “هوشمندترین ساختمان در جهان” توصیف می شود، دارای سیستم های هوشمندی است که زندگی را بهبود می بخشد که اکثر ساختمان های اداری فقط می توانند به ارائه آن امیدوار باشند. کارمندانی که در آنجا کار می کنند به یک برنامه گوشی هوشمند دسترسی دارند که برنامه آنها را پیگیری می کند و به عنوان یک مجوز برای تمام امکانات ساختمان عمل می کند.

اما این تازه شروع است. این برنامه همچنین به کارگران کمک می کند تا یک فضای پارکینگ و یک فضای کاری پیدا کنند زیرا هیچ میز یا دفتر اختصاصی در The Edge وجود ندارد. این مفهوم “hot desking” باعث ایجاد برخوردهای جدید می شود و به همکاران کمک می کند تا روابط برقرار کنند، اما همچنین تضمین می کند که از متراژ مربع ساختمان تا حد امکان کارآمد استفاده شود.

تصورش را بکنید: بعد از پارک کردن ماشینتان، وقتی به مست میزکارتان می‌روید، تجهیزات هوشمند به‌طور خودکار نور و دما را مطابق با سلیقه شما تنظیم می‌کند. زیر یک “سقف دیجیتال” از پنل های LED با 28000 حسگر برای حرکت، نور، دما، رطوبت و غیره به جلسات می روید. به گفته مدیر ارشد اطلاعات Erik Ubels، ساختمان انتظار دارد سرمایه گذاری خود را در این سقف دیجیتال تنها در 8.3 سال پس بگیرد و داشبوردهای مرکزی همه آن را ردیابی کرده و بر اساس آن تنظیم کنند.

Edge نه تنها جالب و آینده نگر است، بلکه سبز نیز است، با کسب رتبه پایداری 98.4% از آژانس بریتانیایی BREEAM، که بالاترین درصدی است که تا کنون دریافت شده است.

DPR Construction – سانفرانسیسکو، کالیفرنیا، ایالات متحده

هوشمند سازی ساختمان

در یک بیانیه مطبوعاتی در سال 2014 در مورد دفتر آتی شرکت DPR Construction در سانفرانسیسکو، مدیر منطقه ای Mike Humphrey گفت که این شرکت در حال بازسازی ساختمان است تا “ویژگی های صرفه جویی در هزینه و سازگار با محیط زیست را در نظر بگیرد که به گواهی انرژی خالص صفر دست یابد. برای این منظور آزمایشگاه “living lab” برای آزمایش جدیدترین و هوشمندترین محصولات کم مصرف در بازار به وجود آمد.

امروزه نه تنها این ساختمان به عنوان انرژی خالص صفر دست یافته است، بلکه با قیمت کمتر از 200 دلار در هر فوت مربع کار می کند.

 چگونه DPR Construction این شگفتی معماری را به ارمغان آورد؟

در ساختمان هوشمند DPR Construction برق ساختمان یا استفاده از 300 پنل فتوولتائیک برای تولید سیستم انرژی تجدیدپذیر کار شده است. سیستم مدیریت ساختمان Honeywell را با فناوری Command Wall Touch پیاده سازی کرد. از دیگر ویرگی های این ساخنمان هوشمند می توان به سیستم گرمایش آب حرارتی خورشیدی روی پشت بام و مجموعه ای از ویژگی های سازگار با محیط زیست،

این شرکت همچنین پلتفرم نظارت بر عملکرد ساختمان LEED Dynamic Plaque را برای ردیابی میزان استفاده از منابع ساختمان و سایر معیارها به کار گرفته است. و آیا به سه دیوار زنده و بار شراب زنده اشاره کردیم؟ این مطمئناً از یک دفتر خفه‌کننده و کم نور برای فضای ملاقات بهتر است!

ساختمان هوشمند برج خلیفه – دبی

برج خلیفه

برج خلیفه در دبی به عنوان بلندترین ساختمان جهان، ساختاری چشمگیری دارد. وقتی ساختمان هوشمند با همکاری شرکت Honeywell، برای پیاده‌سازی فناوری پیشرفته اینترنت اشیا در نظر می‌گیرید، جای تعجب نیست که این سازه آنقدر محبوب باشد که گردشگران برای دیدن این ساختمان هوشمند به دبی سفر کنند. بشار محمد کسیب، مدیر تأسیسات، این ساختمان نمادین را «هوشمندترین و پایدارترین ساختمان در امارات متحده عربی و در سراسر خاورمیانه» نامیده است و انصافا حرف بی جایی نیست.

برج خلیفه راه حل خدمات مبتنی بر Honeywell را آزمایش کرد که اجزای مکانیکی سیستم HVAC را ردیابی می کند. با استفاده از داده‌های میدانی، OBS ناهنجاری‌ها را شناسایی می‌کند و الگوریتم‌هایی را برای نگهداری پیشگیرانه و پیش‌بینی‌کننده اجرا می‌کند، که هر دو با کاهش زمان خرابی و هزینه‌های تعمیر، در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کنند.

با OBS، برج خلیفه شاهد کاهش 40 درصدی در ساعات تعمیر و نگهداری بود، در حالی که 99.95 درصد در دسترس بودن داشت. برای ادغام همه این موارد، تیم Kassab از سیستم یکپارچه ساز ساختمان‌های سازمانی Honeywell (EBI) برای افزایش اتصال دستگاه‌های هوشمند و دریافت دیدگاهی یکپارچه از سیستم‌های ساختمان استفاده می‌کند.

ورزشگاه تاتنهام هاتسپر – لندن

هوشمند کردن

فقط فضاهای اداری نیستند که به انقلاب ساختمان های هوشمند پیوسته اند. استادیوم Tottenham Hotspur، که هم میزبان فوتبال بریتانیا و هم بازی‌های گاه به گاه NFL است، «پیشرفته‌ترین استادیوم اروپا از نظر فناوری» نامیده می‌شود . یک شبکه یکپارچه به عنوان ستون فقرات اصلی سیستم، دوربین های مدار بسته، سیستم های فروش و حتی کامپیوترها به هم متصل هستند. 1800 صفحه با محتوای خاص منطقه در استادیوم وجود دارد، از جمله در اتاق‌های رختکن تیم‌ها، بنابراین بینندگان ممکن است هر چیزی از پیام‌های ایمنی گرفته تا جلسات توجیهی تاکتیکی را ببینند.

همچنین طرفداران حاضر در استادیوم می توانند از یکی از 1641 نقطه دسترسی Wi-Fi به برنامه رسمی متصل شوند.

این پیشرفت‌های تکنولوژیکی برای ایجاد تجربه‌ای فراموش‌نشدنی برای طرفداران ورزش طراحی شده‌اند و آنها را تشویق می‌کند تا زودتر در ورزشگاه حاضر شوند، بیشتر بمانند و پول خرج کنند. همانطور که مدیر فناوری اطلاعات Sanjeev Katwa توضیح داد، “تکنولوژی این فرصت های درآمدی جدید را فعال کرده است. ما سه ساعت قبل از شروع مسابقه برای کمک به درآمد و همچنین برای بهبود جریان مردم در اطراف ساختمان باز هستیم.”

خانه هوشمند آیسا ساختمان های معمولی را به فضاهای دیجیتالی هوشمند تبدیل می کند

ساختمان های موجود در این لیست به وضوح چشمگیر هستند، اما به خاطر داشته باشید که برای استفاده از فناوری مدرن نیازی به بزرگنمایی ندارید. با خانه هوشمند آیسا می‌توانید به تدریج راه‌حل‌ها راسطح بندی کنید، با این اطمینان که هر جزء کاملاً یکپارچهاجرا می شود.

با متعهد شدن به یک فروشنده ساختمان هوشمند یکپارچه، می توانید به اتوماسیون های پیشرفته و برنامه های کاربردی سفارشی نیز دسترسی داشته باشید.

فهرست مطالب

مقالات مرتبط
اینترنت اشیا و خودرو های برقی – کاربرد ها و چالش ها
آموزش ھوشمندسازی ساختمان (BMS) – قسمت چهارم
اموزش هوشمندسازی(BMS) – قسمت سوم
آموزش ھوشمند سازی ساختمان (BMS) – قسمت دوم
آموزش هوشمند سازی ساختمان (BMS) – قسمت اول

اشتراک گذاری :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.