قلاده سگ

قلاده سگ ها با تکنولوژی اینترنت اشیا

محصولات اینترنت اشیا می توانند به توله سگ ها و صاحبان آنها  (قلاده سگ) کمک کنند تا زندگی شادتر و راحت تری داشته باشند. داشتن سگ با انبوهی از مسئولیت ها، اغلب وقت گیر بوده.  بیشتر صاحبان حیوانات خانگی فراتر از نیازهای اولیه تلاش می کنند تا اطمینان حاصل کنند که سگ آنها زندگی غنی، شاد و رضایت بخشی دارد. 

مانند هر کار یا فرآیند دیگری در عصر اتوماسیون، ما اکنون بازار گسترده ای از محصولات حیوانات خانگی (قلاده سگ) داریم که به صاحبان حیوانات خانگی کمک می کند تا داده های بیشتری را به دست آورند و به خود کارسازی یا تکمیل بخش هایی از روال روزانه حیوانات خانگی خود با استفاده از فناوری کمک کنند. در اینجا تعدادی از آنها بر اساس دسته بندی تفکیک کرده ایم.

نظارت بر موقعیت، سلامت و فعالیت

یکی از نکات مهمی که باید هنگام ارزیابی قلاده های هوشمند برای سگ خود بدانید، این است که قلاده از چه منبع موقعیتی استفاده می کند. قلاده های بدون جی‌پی‌اس عملا کارایی لازم را ندارند.

قلاده هوشمند سگ Fi

fit

Fi، یکی از قوی‌ ترین و پر ویژگی‌ ترین قلاده‌ های هوشمند سگ را در بازار ایجاد کرده است. قلاده ، مکان سگ شما را در درجه اول از طریق GPS تعیین می کند. اما همچنین می تواند آدرس شبکه های WiFi تعیین شده را ذخیره کند. تا بتواند تشخیص دهد که سگ شما چه زمانی در خانه است. علاوه بر ردیابی موقعیت مکانی (GPS)، برنامه موبایل Fi به مالکان اجازه می دهد تا داده های لحظه ای و تاریخی مربوط به فعالیت و الگوهای خواب حیوان خانگی خود را مشاهده کنند. که می تواند شاخص های کلیدی سلامت حیوان خانگی باشد.

همچنین می توانید سطوح فعالیت سگ خود را با سگ های دیگر بر اساس نژاد یا منطقه جغرافیایی مقایسه کنید. اهداف فعالیت روزانه را تعیین کنید تا مطمئن شوید که توله سگ شما ورزش مورد نیاز خود را انجام می دهد. سایر ویژگی های سرگرم کننده عبارتند از  پوشش ضد آب،  LED قابل کنترل از راه دور که می توانید از آن برای پیدا کردن سگ خود در تاریکی استفاده کنید، و یک بازار آنلاین برای خرید لوازم مورد نیازتان.

Apple Air Tags

تگ apple

در حالی که من معمولاً طرفدار ردیاب‌ های حیوانات خانگی که GPS و اتصال سلولی یا ماهواره‌ ای ندارند، نیستم. که در این مقاله به جزئیات بیشتر آن می‌ پردازم، دو دلیل اصلی وجود دارد که فکر می‌ کنم Apple Air Tags ممکن است هنوز یک انتخاب خوب  باشد. در حالی که Air Tag های اپل مبتنی بر مجاورت هستند، فقط باید در مجاورت یک آیفون باشند. 

این جنبه از ویژگی در صورتی مفید است که در شهر زندگی می‌ کنید. جایی که طبیعتاً تراکم بیشتری از کاربران آیفون وجود دارد. دلیل دوم این است که آنها نسبت به قلاده های تخصصی سگ بسیار ارزان تر و در دسترس هستند. Air Tag در حال حاضر حدود 30 دلار قیمت دارد و در فروشگاه های بزرگ موجود است و تعداد زیادی آداپتور قلاده سگ در وب سایت هایی مانند Amazon و Etsy موجود است.

نظارت و مراقبت از راه دور

  • دوربین Furbo Dog + دایه سگ

محصولات مراقبتی حیوانات

خود دوربین Furbo دارای ویدئوی HD با نماهای زاویه باز و دید در شب (مادون قرمز)، صدای دو طرفه و یک پخش کننده خوراکی است. با افزودنی Dog Nanny، صاحبان سگ می‌ توانند هشدارهای هوشمندی را برای رویدادهای سرگرم‌ کننده و جدی به تلفن‌ های خود دریافت کنند و یک دفتر خاطرات روزانه سگ از تمام نکات مهم روز سگ شما را مشاهده کنند. این دوربین برای کسانی که نگران تنها ماندن سگ شان در خانه هستند یا می‌ خواهند آزمایش کنند به سگ شان در هنگام خروج کمی آزادی عمل بیشتری می‌ دهند.

  • فیدر هوشمند WOpet

WOpet Smart Feeder

با تغذیه هوشمند WOpet WiFi، می‌توانید انتخاب کنید که وعده‌ های غذایی حیوان تان  را برای زمان‌ های مشخصی خودکار کنید. یا غذا را به‌ صورت دستی از طریق برنامه  آزاد کنید. گزینه توزیع دستی می تواند به عنوان یک کمک آموزشی برای پاداش دادن به حیوان شما در هنگام انجام رفتار یا ترفند خاصی که شما روی آن کار می کنید استفاده شود. 

اگر حیوانی دارید که خیلی سریع غذا می‌ خورد، می‌ توانید این فیدر را طوری تنظیم کنید که غذای حیوان شما را به 39 قسمت تقسیم کند تا میزان مصرف آن را کنترل کند. مشابه Furbo، این تغذیه هوشمند دارای دوربین و صدای دو طرفه است تا بتوانید از راه دور با حیوان خانگی خود ارتباط برقرار کنید. با این حال، این دوربین اعلان‌ های هشدار/رویدادی را که در Furbo پیدا می‌ کنید را ارائه نمی‌ کند.

فهرست مطالب

مقالات مرتبط
اینترنت اشیا و خودرو های برقی – کاربرد ها و چالش ها
تاثیر اینترنت اشیا صنعتی (IIoT) در تعمیر و نگهداری پیش بینی شده
اینترنت اشیا (IoT) چیست؟ هرانچه که باید بدانید
شیشه هوشمند چیست؟ هر آنچه باید بدانید
سیستم اعلام حریق متعارف چیست؟

اشتراک گذاری :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.