• Home
  • تکنولوژی
  • تاثیر چراغ راهنمایی و رانندگی هوشمند در کاهش ترافیک شهری
هوشمند

تاثیر چراغ راهنمایی و رانندگی هوشمند در کاهش ترافیک شهری

چراغ راهنمایی و رانندگی هوشمند

تصور کنید از محل کار خود به سمت خانه حرکت می‌کنید و استرس مسیر را دارید که آیا به ترافیک برخورد می‌کنید یا خیر. همه در تلاش هستند که خود را به یک مسیر خلوت برساند. این حس حین رانندگی بسیار نا امید کننده است زیرا نمی‌توانید چیزی بنویسید. کاری کنید یا حتی بعضی اوقات احساس می‌کنید وقت شما در حال هدر رفتن است.

متخصصان راهنمایی و رانندگی تخمین می‌زنند که ایالات‌ متحده بدترین کشور جهان از جهت ازدحام جمعیت است و هر مسافر به طور متوسط تقریباً 50 ساعت در سال در ترافیک گیر می‌کند.

این ازدحام ترافیک تنها در سال 2015 به میزان 160 بیلیون دلار در وقت و منابع تلف شده در ایالات‌ متحده به حساب می‌آید. این رقم بدتر هم شده است زیرا افزایش شهرنشینی و هزینه‌ های پایین سوخت همچنان از ظرفیت‌ های زیرساخت‌ های شهری فراتر می‌رود و بسیاری از مسئولان شهری برای یافتن راهکارهای مناسب تلاش می‌کنند. سهولت در استفاده از راه کارهای هوشمند می‌تواند مناظر شهری را تغییر دهد، زندگی را تغییر دهد و به تحقق وعده یک شهر مدرن کمک کند.

مقاله چراغ راهنمایی هوشمند

ازدحام بر کیفیت زندگی رانندگان تأثیر می‌گذارد و همچنین باعث کاهش کارایی کلی شهر می‌شود. وسایل حمل‌ و نقل عمومی و پیک‌ ها همواره در حالت ایستاده قرار می‌گیرند. و انگار حرکت نمی‌کنند در حالی‌ که هزاران نفر از کارکنان هر روز صبح در تلاش برای رسیدن به محل کار خود هستند.

تراکم شدید روزانه ترافیک اثرات طولانی‌ مدت دارد. این امر می‌تواند ساکنان جدید را از ورود به منطقه، محدود کردن رشد شهری و بازده اقتصادی باز دارد و باعث افزایش سطح CO2 شود. بسیاری از شهرها برای رفع نگرانی‌ های زیست‌ محیطی تلاش می‌کنند. اهداف دشوار دولتی و جهانی را برآورده کنند و عدم جلوگیری از این علائم می‌تواند منجر به مجازات‌ های مالی شود. قرار گرفتن طولانی‌ مدت در معرض CO2 نیز یک عامل خطر شناخته‌ شده برای طیف وسیعی از بیماری‌ های قلبی عروقی است که منجر به بروز مشکلات هم برای ساکنان و هم خدمات درمانی محلی می‌شود.

بسیاری از دولت‌ های محلی، آژانس‌ های حمل‌ ون قل و برنامه ریزان شهری برای مدیریت کارآمدتر ترافیک به فناوری اینترنت اشیا (IoT) روی آورده‌اند. یکی از نوآوری‌ هایی که موفقیت چشمگیری داشته است استفاده از مدیریت سیگنال ترافیکی تطبیقی یا هوشمند است.

اشکال در سیگنال‌ های ترافیک قدیمی

در سال 2015 فقط حدود 3 درصد از سیگنال‌ های راهنمایی و رانندگی در شهرهای ایالات‌ متحده به درستی کار می‌کردند. چراغ‌ های راهنما قدیمی معمولاً بر مبنای سیستم سیمی SCADA کار می‌کنند. که شامل سیگنال‌ های راهنمایی و رانندگی، سنسورهای آشکار سازی و کنترلر می‌شوند. گرچه سیستم SCADA به سرپرستان اجازه می‌دهد تا بر ترافیک و جمع‌ آوری داده‌ ها نظارت داشته باشند. اما به‌ طور کلی برای تغییر توالی سیگنال ترافیکی به‌ روز رسانی نرم‌ افزاری نیاز است. سیستم‌ های SCADA ده‌ ها سال است. که در شهرها در سراسر جهان مستقر شده‌اند به این معنی که سیستم‌ های قدیمی نیز منسوخ شده و غیر قابل‌ اعتماد هستند.

این مشکلاتی بود که مسئولان حمل‌ونقل در ایالت کالیفرنیا با آن روبرو شدند. تقاطع‌ های ترافیکی این شهر از طریق یک سیستم سیمی SCADA با هزینه 750،000 دلار برای هر تقاطع به هم متصل شد و این امر به مدیران امکان می‌داد که بر ترافیک در سطح شهر نظارت داشته باشند این سیستم 20 ساله هر روز غیر قابل‌ اعتمادتر می‌شد. خرابی هر چند روز یکبار، عدم اطلاع‌ رسانی هنگام کاهش سیگنال‌ ها و مشکل در بارگیری اطلاعات در فواصل زمان‌ بندی جدید سیگنال به این معنی است که هزینه عملیات 24/7 تقریباً 220،000 دلار در سال افزایش پیدا می‌کرد.

با استفاده از یک دروازه (Geteway) کم‌ مصرف از نوع LTE، اکنون ایالت متحده دارای سیستمی است که در صورت پایین آمدن سیگنال ، بلافاصله به آنها اطلاع می‌دهد. اپراتورها می‌توانند نرم‌ افزارهای جدید را به طور هم‌ زمان بارگیری کنند. و مقامات می‌توانند توالی‌ های سیگنال را در زمان واقعی تغییر دهند. و به کنترل ازدحام ترافیک در زمان اوج مسافرت یا رویدادهای ویژه کمک می‌کنند.

با این‌ حال ، احتمالاً بزرگترین فایده صرفه‌ جویی در هزینه قابل‌ توجهی در سطح کشور بود. 220،000 دلار در سال در سیستم سیمی SCADA به 16،000 دلار کاهش یافت. این یعنی 93 درصد صرفه‌ جویی و این سیستم در طی چهار هفته، بازگشت سرمایه داشت.

مدیریت ترافیک نوآورانه

چراغ راهنمایی و رانندگی

سایر شهرها در سراسر جهان از این روش پیروی می‌کنند. در کمبریج انگلیس، مقامات شهری قصد دارند از چراغ‌ های راهنمایی و رانندگی هوشمند استفاده کنند. تا وسایل نقلیه عمومی را در تقاطع‌ ها اولویت قرار دهند، چراغ راهنمایی را کنار بگذارند. تا اتوبوس‌ ها در طول سفر خود به راحتی و سریع حرکت کنند. این امر باعث می‌شود که مردم سریعتر کار کنند (افزایش بهره‌وری) و سوخت هدر رفته کاهش یابد و افراد بیشتری به انتخاب وسایل نقلیه عمومی ترغیب شوند. که این امر باعث کاهش خرابی سیستم‌ های حرارتی خواهد شد.

در حال حاضر به دنبال آینده‌ ای هستیم. که در آن چراغ‌ های راهنمایی و رانندگی هوشمند بتوانند با تعداد زیادی از وسایل نقلیه هوشمند ارتباط برقرار کنند. مطابق یک مطالعه انجام شده اخیر توسط Universitat Politecnica de Catalunya، این نوع سیستم‌ های راهنمایی و رانندگی هوشمند می‌توانند انتشار CO2 را به نصف کاهش دهند.

با توسعه این فناوری به‌ احتمال‌ زیاد شاهد سیگنال‌ های راهنمایی و رانندگی در کنار سایر دستگاه‌ های متصل به شبکه LTE نظیر دوربین‌ های راهنمایی و رانندگی و سنسورها خواهیم بود که همگی به شهرها برای افزایش بهره‌ وری، پایین آمدن سطح CO2 و بهبود کیفیت زندگی کمک می‌کنند.

فهرست مطالب

مقالات مرتبط
شیشه هوشمند چیست؟ هر آنچه باید بدانید
سیستم اعلام حریق متعارف چیست؟
طراحی سیستم‌ های اعلام حریق
دزدگیر اماکن چیست؟ هر آنچه که باید بدانید
پرده هوشمند چیست،چه امکاناتی دارد؟ معرفی 7 محصول جذاب

اشتراک گذاری :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.