اینترنت اشیا (IoT)

تأثیر اینترنت اشیا در تناسب اندام و ورزش

مقدمه

برای اطمینان از اینکه اینترنت اشیا (IoT) همچنان به شکل سازنده آینده آمادگی جسمانی را تشکیل می‌دهد، تولیدکنندگان و سازندگان نرم‌افزار باید مسئولیت داده‌هایی را که تولید می‌کنند، بپذیرند و آن را بلافاصله قابل مصرف و عملی کنند. بااین‌حال، با ارائه دیدگاه‌های روشن و قابل هضم از اطلاعات در فعالیت‌های موجود، فرصتی برای صنعت تناسب اندام به‌طور کامل به وجود می‌آید.

تجهیزات ورزشی فعال IoT و برنامه‌ های کاربردی تناسب اندام روی گوشی‌ های هوشمند دیگر موارد جدیدی نیستند. به‌ عنوان‌ مثال، مربیان دوچرخه هوشمند به عنوان یک محصول مستقل ظاهر شده‌ اند و با برنامه‌ هایی مانند Zwift از تجربه آموزش در محیط داخلی خبر می‌ دهند. سالن‌ های ورزشی و تناسب اندام در حال پیشبرد تمرین‌ های گروهی با برنامه‌ ها و کلاس‌ های پشتیبانی شده توسط اینترنت اشیا (IoT) هستند و همچنین ردیاب‌ های تناسب اندام پوشیدنی و ساعت نیز بازار را در بر گرفته‌ اند. در واقع، تحقیقات اخیر از IDC پیش‌ بینی کرده است که بازار وسایل پوشیدنی هوشمند ورزشی در سراسر جهان تا پایان سال به حدود 125 میلیون واحد خواهد رسید.

یکی از دلایل اصلی که فناوری اینترنت اشیا (IoT) تا به‌ حال چنین تأثیری در صنعت تناسب اندام داشته است بینش جدیدی است که نسبت به ورزش فراهم می‌ کند. با در نظر گرفتن اهداف فردی ورزش، هدف بیشتر افراد بهبود در انجام برخی حرکت‌ های ورزشی و اندازه‌ گیری میزان پیشرفت شان است. با جمع‌ آوری مداوم و ارائه داده‌ ها که می‌ تواند برای ردیابی رشد شخصی استفاده شود، تکنولوژی IoT با ارائه نمایش بی‌ سابقه‌ ای اساساً تغییر یافته است.

6 روند تأثیر گزار اینترنت اشیا در تناسب اندام:

1- تناسب اندام گروه Tech-Enabled

تناسب اندام و اینترنت اشیا

فناوری اینترنت اشیا (IoT) به عنوان یک عامل حیاتی برای تناسب اندام گروهی شکل گرفته است. به‌ عنوان‌ مثال، ورزشگاه‌ ها، باشگاه‌ ها و یا کلاس‌ هایی که بر فعالیت‌ های ورزشی تمرکز می‌ کنند. به طور فزاینده‌ ای از سنسورهای بی‌ سیم استفاده می‌ کنند تا شرکت کنندگان بتوانند ببینند که چه کسی کار می‌ کند و مربیان می‌ توانند به نیازهای منحصر به‌ فرد هر کلاس و شرکت کننده پاسخ دهند.

2- تجارب تمرینات تأثیرگذار

تناسب اندام و اینترنت اشیا

روزهایی که باید برای تمرینات ورزشی از دوچرخه ثابت و تردمیل‌ ها استفاده می‌ شد، گذشته است. امروزه مردم در جستجوی تجربیات تمرین همه جانبه و جذاب هستند. آنها می‌ خواهند از یک مربی دوچرخه در یک دنیای مجازی استفاده کنند. برای مثال، ضربان قلب خود را در کنار سایر شرکت کنندگان در کلاس گروه خود ببینند، یا یک ماراتن محبوب را عملاً با رویداد واقعی در زمان واقعی اجرا کنند.

3- اطلاعات ردیابی اشتراکی

اینکه آیا برای رقابت، انگیزه و یا پاسخگویی است، مردم به شدت می‌ خواهند داده‌ های ورزشی خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. سازندگان برنامه در تلاش هستند، همه‌ چیز را از طریق برنامه‌ هایی که افراد را به دوستان و خانواده و شبکه‌ های اجتماعی موجود متصل می‌ کنند، ارائه دهند.

4- سیستم‌ های پیش برنده

تناسب اندام و اینترنت اشیا

در طی روند تمرکز کامل برنامه‌ های ورزشی، ورزشگاه‌ ها در حال پیوستن به سیستم‌ های رهبری مرتبط و هوشمند هستند. به‌ عنوان‌ مثال، استودیوهای Orange Theory Fitness، عملکرد ضربان قلب هر عضو را نمایش می‌ دهند. و با استفاده از سنسورهای Wireless Heart Rate این داده‌ ها را در طول زمان مشاهده می‌ کنند. استودیوهای اسپین همچنین از مدیران شرکت‌ هایی مانند Performance IQ برای نشان دادن ضربان قلب، یا نشان دادن توانایی شرکت کنندگان در تلاش برای ایجاد انگیزه برای کار سخت‌ تر یا دستیابی به بقیه کلاس استفاده می‌ کنند.

یکی از دلایل اصلی که اینترنت اشیا تا به‌ حال چنین تأثیری در صنعت تناسب اندام داشته است بینش جدیدی است که نسبت به ورزش فراهم می‌ کند. با در نظر گرفتن اهداف فردی ورزش، هدف بیشتر افراد بهبود در انجام برخی حرکت‌ های ورزشی و اندازه‌ گیری میزان پیشرفت شان است. با جمع‌ آوری مداوم و ارائه داده‌ ها که می‌ تواند برای ردیابی رشد شخصی استفاده شود، تکنولوژی IoT با ارائه نمایش بی‌ سابقه‌ ای اساساً تغییر یافته است.

5- تجارب هوشمند ورزشکاران

به اشتراک‌ گذاری داده‌ ها و ترکیب آن با برنامه‌ های هوشمند عالی است، اما برخی از افراد می‌ خواهند تجارب شخصی خود را نیز بهبود بخشند. باشگاه‌ ها، کلاس‌ ها و اپلیکیشن‌ ها با استفاده از تکنولوژی اینترنت اشیا (IoT) برای بهبود تجربه ورزشکاران خود به این میل نیاز دارند و متمرکز بر نیازهای فردی هستند. Peleton نمونه‌ ای درخشان از یک شرکت است که ارائه‌ ی تجربه‌ های هوشمند مهیج به ورزشکاران و همچنین ارائه‌ ی برنامه‌ های گروهی را بر عهده دارد.

6- سنسورهای دقیق

watch apple iot

تا چهار سال پیش، مانیتور ضربان قلب یک وسیله‌ ی منحصر به‌ فرد بود که ورزشکاران به دنبال ردیابی ضربان قلب به بدنشان وصل می‌ کردند. امروزه سنسورهای ضربان قلب همه جا هستند. آنها به پوشیدنی‌ های هوشمند تعبیه شده‌ اند، بلافاصله و به طور مداوم داده‌ ها را از مچ دست فرد به رایانش ابری منتقل می‌ کنند. سنسورها در سالهای آینده پیشرفت بیشتری خواهند کرد و نیاز به توان ، سخت‌ افزار و زیرساخت کمتری خواهند داشت.

داده‌ های قابل مصرف و قابل اجرا راه کار کلیدی است

آینده تناسب اندام مبتنی بر اینترنت اشیا (IoT) به وضوح روشن است، به ویژه با توجه به این واقعیت که تکنولوژی رایانش ابری جمع‌ آوری، ذخیره و ارائه مقدار زیادی از اطلاعات نسبتاً مقرون به صرفه را امکان‌ پذیر ساخته است. نهادهای استاندارد هر روز به راحتی داده‌ های جدید را به مجموعه جمعی و سیستم‌ عامل‌ های توسعه پوشیدنی داده‌ اند تا توسعه دهندگان فرصت ایجاد تجارب مهیج را در اکوسیستم‌ های محصول پوشیدنی فراهم آورند.

برنامه‌ های تلفن همراه مربوط به تناسب اندام و سلامتی نیز همچنان یکی از پر مخاطب‌ ترین برنامه‌ های هوشمند هستند. اما یک مشکل جدی در این زمینه وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد. زمانی که تمام داده‌ های تناسب اندام اطلاعات زیادی را ارسال می‌ کنند، با استفاده از سنسورهای هوشمندانه و انواع داده‌ های جدید که به‌ طور مداوم ظاهر می‌ شوند، چگونه فرد از طریق این برنامه‌ ها همه چیز را تحت کنترل قرار دهد ؟

به طور متوسط فرد تنها می‌ تواند اطلاعات را به صورت مولد مصرف کند و هنگامی که ردیاب‌ های تناسب اندام جریانهای داده‌ های متفاوتی را برای ایجاد معیارهای جدید (مانند ضربان قلب نسبت به فاصله در مقابل سرعت) مرتبط می‌ کنند، بر چالش‌ ها غلبه کنند. برای اطمینان از اینکه اینترنت اشیا (IoT) همچنان به شکل سازنده آینده آمادگی جسمانی را تشکیل می‌ دهد، تولیدکنندگان و سازندگان نرم‌ افزار باید مسئولیت داده‌ هایی را که تولید می‌ کنند، بپذیرند و آن را بلافاصله قابل مصرف و عملی کنند. با این‌ حال، با ارائه دیدگاه‌ های روشن و قابل هضم از اطلاعات در فعالیت‌ های موجود، فرصتی برای صنعت تناسب اندام به‌ طور کامل به وجود می‌ آید.

اینترنت اشیا (IoT) فرصت‌ های متعدد برای صنعت تناسب اندام را ارائه می‌ کند. اما توسعه دهندگان و تولید کنندگان باید اطلاعات دستگاه را برای دستگاه‌ های تناسب به کار بگیرند تا واقعاً هوشمند شوند.

فهرست مطالب

مقالات مرتبط
اینترنت اشیا و خودرو های برقی – کاربرد ها و چالش ها
تاثیر اینترنت اشیا صنعتی (IIoT) در تعمیر و نگهداری پیش بینی شده
اینترنت اشیا (IoT) چیست؟ هرانچه که باید بدانید
شیشه هوشمند چیست؟ هر آنچه باید بدانید
سیستم اعلام حریق متعارف چیست؟

اشتراک گذاری :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

5 پاسخ

    1. سلام و درود
      هر شی که قابلیت اتصال به اینترنت را داشته باشد جز اینترنت اشیا قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.