• Home
 • تکنولوژی
 • پرده هوشمند چیست،چه امکاناتی دارد؟ معرفی 7 محصول جذاب
پرده هوشمند

پرده هوشمند چیست،چه امکاناتی دارد؟ معرفی 7 محصول جذاب

مقدمه

مجموعه‌ ای از پرده‌ های هوشمند مناسب، ویژگی‌ های زیادی مانند باز کردن، جمع‌ کردن و حتی کج شدن را تنها با فشار یک دکمه فراهم می‌کند. در حالی که برخی از پرده‌  های هوشمند با کنترل از راه دور کنترل می‌ شوند، گزینه‌ های پیشرفته‌ تری نیز وجود دارد که امکان کنترل توسط برنامه‌ های تلفن هوشمند را فراهم می‌کند. بهترین پرده های هوشمند ذکر شده در لیست امروز ما همه این ویژگی ها و موارد دیگر را به شما ارائه می دهند.

راهنمای خرید بهترین پرده هوشمند

اگر مدت‌ هاست که می‌خواهید پرده‌ های قدیمی خود را جایگزین کنید، به‌ عنوان یک ارتقا بسیار ارزشمند برای خانه‌ تان، به جای پرده‌ های معمولی، پرده‌ های هوشمند را در نظر بگیرید. پرده های هوشمند راحتی زیادی و همچنین جذابیت بیشتری را برای خانه شما به ارمغان می آورند. اما، پرده های هوشمند یکی از مواردی است که برای رسیدن به گزینه عالی، به ساعت ها  تحقیق و پرس و جو نیاز دارد. شما باید ویژگی ها، مشخصات، مزایا و معایب هر محصول موجود در بازار را بررسی کنید که ممکن است بر اساس بودجه شما حتی چند روز طول بکشد.

اما، لازم نیست در مورد آن نگران باشید زیرا ما قبلاً قسمت سخت را برای شما انجام داده ایم. تنها کاری که اکنون باید انجام دهید این است که انتخاب های ما را برای بهترین پرده های هوشمند بررسی کنید و در این گزینه ها تصمیم بگیرید. اگر می خواهید در مورد پرده های هوشمند بیشتر بدانید، راهنمای خرید ما را که در اینجا ارائه شده است، بررسی کنید.

ویژگی های خودکار

برای انتخاب پرده هوشمند مطلوب خود، باید با آنچه می توانید از یک پرده هوشمند انتظار داشته باشید آشنا شوید. اگر چه، برخی از ویژگی های اضافی مانند کنترل های زمان بندی شده و ویژگی های خودکار وجود دارد که هنوز بسیار نوآورانه هستند و یک تجربه واقعا هوشمند را ارائه می دهند.

شما به سادگی می توانید برنامه ای برای باز شدن پرده ها در صبح و بسته شدن در بعد از ظهر تنظیم کنید که هر روز به طور خودکار بدون مشکلی انجام می شود. اگرچه، مجموعه پرده هوشمند شما برای انجام این کار نیاز به پشتیبانی از اپلیکیشن گوشی هوشمند دارد. در غیر این صورت، فقط کنترل دستی را از طریق کنترل از راه دور ارائه می دهد. در حالی که استفاده از کنترل از راه دور بسیار راحت است، ممکن است در نهایت کنترل از راه دور را اشتباه قرار دهید و نتوانید از پرده ها بدون استفاده دستی آن استفاده کنید. بنابراین، شما قطعاً باید عملکرد خودکار را در یک مجموعه پرده هوشمند ترجیح دهید.

توان مورد نیاز

پرده برقی هوشمند چیست

پرده های هوشمند ممکن است از دسترسی عالی و یکپارچه سازی از طریق برنامه های تلفن هوشمند برخوردار باشند. اما هنوز هم توسط موتورهایی کار می کنند که برای کارکردن به برق نیاز دارند. موتورها می توانند از منابع مختلفی مانند ورودی مستقیم 220 ولت، باتری ها و غیره تغذیه شوند. بنابراین، باید مطمئن شوید که می توانید ورودی تغذیه مناسبی را به مجموعه پرده هوشمند ارائه دهید تا بتوانید بهترین عملکرد را از آنها بگیرید.

به غیر از آن، اگر منبع انرژی پرده برقی شما باتری باشد، ممکن است مجبور شوید تنظیمات بیشتری را برای ذخیره سازی باتری انجام دهید. برخی از مجموعه ها نیز به جای باتری های یکبار مصرف، از باتری های قابل شارژ تغذیه می کنند. این نسبتاً انتخاب بهتری است زیرا لازم نیست هر از چند گاهی باتری ها را تعویض کنید. گزینه های مناسب دیگر آنهایی هستند که با فناوری PoE تغذیه می شوند که برای عملکرد خود به یک کابل داده واحد نیاز دارند.

ادغام با خانه هوشمند

دورانی که سازگاری هوشمند محصولات نسل جدید به یک اکوسیستم خاص محدود می شد، گذشته است. در حال حاضر، تقریباً همه محصولات خانه هوشمند می‌توانند با تلفن هوشمند شما و همچنین سایر محصولات هوشمند برای یک سیستم یکپارچه‌ سازی کامل خانه هوشمند ارتباط برقرار کنند. به این ترتیب، پرده های هوشمند شما نیز می توانند برنامه ریزی شوند تا با سایر محصولات همگام شوند.

به عنوان مثال، هنگامی که پرده ها بسته هستند، می توانید لامپ های هوشمند خود را برای روشن شدن و بالعکس برنامه ریزی کنید. اما، تنها در صورتی امکان پذیر است که پرده های هوشمند از جدیدترین فناوری هوشمند استفاده کنند و از دستیارهای صوتی مانند سیستم های خانه هوشمند الکسا و گوگل پشتیبانی کنند. اگر مجموعه پرده هوشمند فقط اتصال محدودی را از طریق یک کنترل از راه دور جداگانه ارائه می دهد، نمی توانید آن را تحت سیستم یکپارچه سازی خانه هوشمند راه اندازی کنید.

کیفیت و دوام

طیف گسترده ای از گزینه های موجود برای پرده های هوشمند وجود دارد که از نظر عواملی مانند کیفیت و دوام متفاوت است. با توجه به بودجه خود و بازه قیمتی پرده هوشمندی که انتخاب می کنید، کیفیت ساخت مناسب داشته باشد.

از این رو قبل از خرید پرده برقی حتما باید این عوامل را در نظر بگیرید. نکته مهم در این بررسی وزن پرده های متصل به ریل و اینکه آیا ریل قادر به تحمل وزن است یا خیر است. میله همچنین باید وزن اجزای دیگر مانند موتورها و سایر قطعات متحرک را تحمل کند که نیاز به یک ریل پرده هوشمند سنگین و بادوام دارد. برای کاهش نگرانی خود، می توانید دوره گارانتی اختصاص داده شده توسط سازنده را بررسی کنید.

ابعاد و اتصالات

Smart Curtains

در پایان، ما یک عامل بسیار مهم دیگر را برجسته می کنیم که باید قبل از خرید یک  پرده هوشمند در نظر گرفته شود. ابعاد و اتصالات موجود در پرده های هوشمند با نصب و اندازه مورد نیاز برای پنجره های شما سروکار دارند. شما نمی توانید به سادگی و بدون در نظر گرفتن طول و ابعاد پنجره خود پرده هوشمندی را خریداری کنید.

اما، سازندگان با ایجاد تنظیمات در اندازه ریل، انتخاب گزینه مناسب برای یک اندازه خاص را بسیار آسان کرده اند. اندازه ریل قابل تنظیم است تا بتوانید به راحتی دستگاه را قبل از نصب آن تنظیم کنید. با این حال، باید حداقل و حداکثر اندازه را بررسی کنید تا بتوانید مطمئن شوید که اندازه مناسب مورد نیاز شما با ریل پرده امکان پذیر است. نکته دیگر این است که اگر پرده هوشمندی تهیه کنید که تنوع بیشتری در ابعاد دارد، می توانید بدون نگرانی در مورد اتصال، پرده هوشمند خود را خریداری کنید.

نتیجه

مجموعه‌ ای از پرده‌ های هوشمند مناسب، ویژگی‌ های زیادی مانند باز کردن، جمع‌ کردن و حتی کج شدن را تنها با فشار یک دکمه فراهم می‌کند. در حالی که برخی از پرده‌  های هوشمند با کنترل از راه دور کنترل می‌ شوند، گزینه‌ های پیشرفته‌ تری نیز وجود دارد که امکان کنترل توسط برنامه‌ های تلفن هوشمند را فراهم می‌کند. بهترین پرده های هوشمند ذکر شده در لیست امروز ما همه این ویژگی ها و موارد دیگر را به شما ارائه می دهند.

اما، این احتمال وجود دارد که بین چندین گزینه گیج شوید زیرا بسیاری از انتخاب ها محصولات مناسب به نظر می رسند. برای اطمینان از اینکه بیشترین بهره را از سرمایه گذاری خود می برید، راهنمای خرید ما را برای بهترین پرده های هوشمند موجود در پایین بررسی کنید. و اگر هنوز نمی توانید یک گزینه را انتخاب کنید، به توصیه های برتر ما در اینجا نگاهی بیندازید.

برند پرده هوشمندسایز ریلقابلیت هاگارانتی 
Quoya Smart Curtains System118 inchesGoogle Assistant, Alexa3 years 
Arcwares Smart Curtains System86 inchesSmartphone App 
Yoolax Motorized Curtain Rod Compatible157 inchesGoogle Assistant, Alexa3 years 
Graywind Motorized Blackout Curtain Set Smart158 inchesGoogle Assistant, Alexa, IFTTT, Siri2 years 
SimpleSmart – Remote Control Electric Curtain Tracks158 inchesGoogle Assistant, Alexa2 years 
American Homesupplier Smart Curtains120 inchesGoogle Assistant, Alexa1 year 
LAKAGA Electric Smart Curtain244 inchesRemote Control3 years 

بررسی 7 مورد از بهترین پرده های هوشمند در سال 2022

هدف اصلی محصولات خانه هوشمند کاهش تلاش و زمان مورد نیاز برای کارهای معمولی و آسان کردن زندگی شما نسبت به قبل است. تا به حال، نسخه های هوشمند به دستگاه های الکترونیکی پیشرفته مانند یخچال، تلویزیون، مایکروویو و سایر گزینه های مشابه محدود می شد. اما اکنون می‌توانید حتی برای ابتدایی‌ ترین محصولات مانند شیر آب یا گاز و حتی پرده، گزینه‌ای هوشمندانه پیدا کنید.

این محصولات به گونه‌ ای طراحی شده‌ اند که با کمک کنترل اختصاصی اپلیکیشن گوشی هوشمند و سایر گزینه‌ های دسترسی هوشمند، کارهای روزانه را آسان‌ تر و خودکار می‌کنند. پرده های هوشمند در حال حاضر به ویژه در بازار محبوب هستند.

ویژگی های پرده های هوشمند

 • اندازه ریل قابل تنظیم: اگر قبلاً مجموعه ای از پرده ها را خریداری کرده اید، احتمالاً می دانید که به دست آوردن بهترین تناسب با توجه به اندازه پنجره چقدر مشکل است. همین امر در مورد پرده های هوشمند شما نیز صدق می کند زیرا هر پرده برقی دارای محدودیت اندازه ریل است که باید برای پنجره های شما مناسب باشد.
 • ویژگی های هوشمند: دلیل اصلی خرید یک پرده هوشمند به جای پرده های معمولی، دریافت بهترین و هیجان انگیزترین ویژگی های هوشمند است. بنابراین، این عاملی است که برای پرده های هوشمند بسیار اهمیت دارد. حتی اگر به دنبال گزینه های اقتصادی هستید، به ویژگی های هوشمند موجود در مجموعه توجه کنید.
 • گارانتی: گارانتی پرده های هوشمند عامل بسیار مهمی است زیرا مجموعه ای از پرده های هوشمند از حرکت موتوری تشکیل شده است که شامل بسیاری از قطعات متحرک می شود. حتی آسیب جزئی به هر یک از اینها می تواند عملکرد پرده ها را کاملاً متوقف کند و آنها را معادل پرده های معمولی کند مگر اینکه قسمت آسیب دیده تعویض شود.

پرده‌های هوشمند دستگاه‌های هوشمند بسیار ساده‌ای هستند که به شما امکان دسترسی از راه دور به پرده‌ های خود و حتی دستورات صوتی فعال با گزینه‌ های بهتر را می‌دهند. اگر علاقه مند به تهیه مجموعه ای از پرده های هوشمند برای خود هستید، خوشحال خواهید شد که بدانید ما بهترین پرده های هوشمند را در اینجا معرفی کرده ایم. این انتخاب ها بر اساس ویژگی های ارائه شده در بالا در لیست کوتاه قرار گرفتند. در کنار آن، ما همچنین عوامل دیگری را در نظر گرفتیم که می‌توانید در «راهنمای خرید» شما برای بهترین پرده‌ های هوشمند کمک نماید.

1. پرده هوشمند Quoya

پرده هوشمند Quoya

Quoya ممکن است یک نام تجاری کمتر شناخته شده از انتخاب های ما برای بهترین پرده های هوشمند باشد. اما با این حال، نباید مجموعه ارائه شده توسط Quoya را از دست بدهید زیرا ویژگی های هوشمند بسیاری را ارائه می دهد.

در جایگاه اول، سیستم پرده های هوشمند Quoya را داریم. این یک سیستم پرده هوشمند با قابلیت WiFi است که یک سیستم نرده خودکار با حرکت موتوری و ریل پرده قابل تنظیم را ارائه می دهد. ریل ها را می توان تا 118 اینچ افزایش داد که برای نصب استاندارد عالی است. همچنین می توانید زمان باز و بسته شدن پرده ها را با توجه به غروب و زمان طلوع خورشید در منطقه خود برای تجربه ای بسیار بهتر برنامه ریزی کنید. با تمام پرده هایی که می توان از طریق قلاب های پرده به ریل وصل کرد کار می کند.

نصب سیستم پرده های هوشمند Quoya بسیار ساده است و به ابزار خاصی نیاز ندارد. براکت های سقفی و دیواری مورد نیاز در مجموعه گنجانده شده است تا قبل از نصب نیازی به تهیه لوازم جانبی اضافی نداشته باشید. 8 عملکرد هوشمند در سیستم پرده های هوشمند Quoya مانند حرکت لمسی، پشتیبان قطع برق، کنترل خودکار، کنترل از راه دور، کنترل صوتی و غیره ارائه شده است. همچنین از طریق برنامه اختصاصی گوشی هوشمند SmartLife کار می کند. در کنار تمامی این ویژگی‌ ها، سیستم پرده‌های هوشمند Quoya نیز از یک دوره گارانتی ۳ ساله برخوردار می‌شوید.

ویژگی های مثبت

 • 8 ویژگی هوشمند را ارائه می دهد
 • عملکرد خودکار
 • اندازه ریل می تواند تا 118 اینچ باشد
 • سازگار با دستیار گوگل، الکسا
  3 سال دوره گارانتی
 • می توان برای فعال سازی به موقع برنامه ریزی کرد
 • دوره گارانتی طولانی
 • بسیاری از عملکردهای هوشمند در دسترس هستند

ویژگی های منفی

 • اندازه ریل ممکن است برای پنجره های بزرگتر و قاب درها کوتاه باشد

2. پرده هوشمند Arcwares

پرده هوشمند Arcwares

اکنون که با برخی از انتخاب‌ های عالی آشنا شدید، اجازه دهید مجموعه پرده‌های هوشمند Arcwares را معرفی کنیم که با قیمت مقرون به صرفه‌ تری عرضه می‌شود. با این حال، بسیاری از ویژگی های هوشمند را ارائه می دهد که ممکن است به دنبال آنها باشید.

سیستم پرده های هوشمند Arcwares دومین انتخاب ما برای بهترین سیستم پرده هوشمند است زیرا یکی از ساده ترین روش های نصب را ارائه می دهد. قبل از نصب به هیچ ابزار یا مجموعه ای نیاز نخواهید داشت. همچنین، ضمن ارائه یک سبک پرده واقعا خلاقانه با نوارهای تزئینی، به دیوار شما آسیب نمی رساند. از این رو، تقریباً برای همه مکان‌ های نصب، چه دفتر یا خانه شما مناسب است. یکی از بزرگترین جذابیت های سیستم پرده های هوشمند Arcwares طراحی پرده است. می تواند به هر شکلی که می خواهید بپیچد و همچنین تغییر شکل دهید.

پرده ها به لطف بافت بافته شده و طرح کریستالی تزئینی، طراحی بسیار با کیفیت و ظاهری جذاب را ارائه می دهند. سیستم پرده‌ های هوشمند Arcwares همچنین با دستیار صوتی Google Home یا Alexa به‌ طور یکپارچه کار می‌کند تا بتوانید آن را از طریق دستورات صوتی کنترل کنید، و یک کنترل از راه دور همراه دارد که به سادگی سه دکمه را برای باز کردن، بستن و مکث ارائه می دهد. حتی بدون کنترل از راه دور، می توان آن را به صورت دستی با فشار بسیار کمی مورد استفاده قرار داد، و اگر می‌خواهید یک کنترل کاملاً خودکار داشته باشید، می‌توانید از طریق برنامه اختصاصی گوشی هوشمند، برنامه زمان‌ بندی اقدامات مختلف را تنظیم کنید.

ویژگی های مثبت

 • طراحی جذاب
 • پرده های قابل تنظیم
 • ریموت کنترل 3 دکمه
 • اندازه ریل می تواند تا 86 اینچ باشد
 • سازگار با الکسا، دستیار گوگل، اپلیکیشن گوشی هوشمند
 • کنترل دستی ارائه شده است
 • یکی از ساده ترین دستگاه ها برای نصب
 • از دسترسی صوتی پشتیبانی می کند
 • سیم آهنی حافظه داخلی برای آزاد سازی سریع به شکل اصلی

ویژگی های منفی

 • به اندازه انتخاب های دیگر قابل اعتماد نیست

3. پرده هوشمند Yoolax

پرده هوشمند Yoolax 

Yoolax همچنین دارای یک مجموعه پرده هوشمند عالی در انتخاب بهترین پرده های هوشمند است. این گزینه های تنظیم عالی و همچنین تعداد انگشت شماری از ویژگی های هوشمند جالب را ارائه می دهد.

پرده موتوری یولاکس با موتوری تامین می شود که به ورودی 100 ولت تا 240 ولت نیاز دارد که به راحتی می توان آن را تامین کرد. اما حتی با عملکرد توان بالا، عملکرد نسبتاً بی صداتری را ارائه می دهد. 30 غلطک پرده به طور پیش فرض روی ریل نصب شده است. در مورد ریل، می توانید اندازه آن را بین 88 تا 157 اینچ تنظیم کنید که آن را برای انواع پنجره ها و درها عالی می کند.

می توانید از فرمان صوتی که توسط الکسا و دستیار گوگل ارائه شده است استفاده کنید. یا می توانید از برنامه TuyaSmart برای بسیاری از گزینه های کنترل دقیق تر استفاده کنید. در این برنامه، تنظیمات تایمر، پیکربندی مبتنی بر آب و هوا  را خواهید یافت که ضروری ترین ویژگی های هوشمند را پوشش می دهد.

ویژگی های مثبت

 • موتور توکار 100 ولت تا 240 ولت
 • 30 عدد غلطک پرده
 • دسترسی هوشمند از طریق گزینه های ورودی متعدد
 • اندازه میله می تواند 88 تا 157 اینچ باشد
 • سازگار با دستیار گوگل، الکسا
 • 3 سال دوره گارانتی
 • یکی از بهترین پرده های هوشمند
 • اپلیکیشن Tuyasmart برای کنترل بهتر
 • ریل پرده بسیار قابل تنظیم

ویژگی های منفی

 • فقط سبک باز کردن مرکز موجود است

4. پرده هوشمند Graywind

پرده هوشمند Graywind

Graywind بهترین انتخاب پرده هوشمند در بازار برای شما به ارمغان می آورد. شما از کیفیت و امکانات ارائه شده توسط Graywind  لذت خواهید برد.

همراه با سخت افزار بسیار کاربردی و بادوام، Graywind همچنین دارای یک پرده با کیفیت بالا است. این پرده از یک پارچه منحصر به فرد ساخته شده است که تقریباً 100٪ انسداد نور را برای یک فضای داخلی کاملاً تاریک ایجاد می کند. از این رو برای اتاق های بازی و سرگرمی مناسب است. با توجه به عملکرد این پرده هوشمند، یک موتور قابل تنظیم با کیفیت بالا وجود دارد که می تواند موقعیت را بر اساس ترجیح کاربر ردیابی کند. این یک موتور سریع و بی صدا است که برای اتاق خواب قابل اجرا است.

با وجود اینکه پرده هوشمند Graywind از پروتکل WIFI پشتیبانی می کند، همچنان کنترل دستی را برای دسترسی بهتر ارائه می دهد. برای دسترسی بی سیم، می توانید از Alexa، Google Home و سایر دستگاه های دسترسی هوشمند استفاده کنید. با یک کنترل از راه دور همراه، می توانید تا 6 دست پرده هوشمند را همزمان کنترل کنید.

ویژگی های مثبت

 • طراحی پارچه منحصر به فرد
 • 100% پرده های مسدود کننده نور
 • موتور پر سرعت با عملکرد کم صدا
 • اندازه ریل می تواند تا 158 اینچ باشد
 • سازگار با دستیار گوگل، الکسا، سیری و IFTTT
 • 2 سال دوره گارانتی
 • موتور داخلی با کیفیت بالا
 • عملکرد دستی در هنگام قطع برق
 • 6 مجموعه پرده را می توان با 1 ریموت کنترل کرد

ویژگی های منفی

 • قیمت بسیار گران نسبت به سیار محصولات

5. پرده هوشمند SimpleSmart

پرده هوشمند SimpleSmart 

ویژگی های هوشمند و راحتی کار با پرده هوشمند SimpleSmart قطعا شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

این محصول شامل یک ریل 158 اینچی مجهز به سیستم  هوشمند است که عملکرد آسان و راحت را ارائه می دهد. پرده ها توسط ریل های موتوری کنترل می شوند که حرکت بسیار سریع و روان را از طریق دستورات از راه دور ارائه می دهند. اگر نمی‌خواهید هر بار از کنترل از راه دور استفاده کنید، می‌توانید به سادگی آن را با سیستم دستیار صوتی الکسا یا Google Home خود جفت کنید تا دسترسی صوتی فوری داشته باشید. همچنین یک برنامه تلفن همراه وجود دارد که ویژگی های هوشمند دقیقی مانند زمان بندی و سناریو را ارائه می دهد.

هیچ ریسه ای به پرده ها متصل نیست که آن را کاملاً برای کودکان ایمن می کند. شما می توانید با پرده هومشند SimpleSmart به اتوماسیون کامل خانه دست پیدا کنید زیرا کنترل مستقیم برنامه ریزی دستگاه را به شما ارائه می دهد. با این برنامه، می توانید زمان خاصی را برای باز و بسته شدن پرده ها تنظیم کنید که بدون نیاز به حرکت دستی انجام می شود. شما تمام این مزایا را به همراه قابلیت اطمینان یک دوره ضمانت 2 ساله از SimpleSmart دریافت خواهید کرد.

ویژگی های مثبت

 • قیمت مناسب
 • اندازه ریل می تواند تا 158 اینچ باشد
 • سازگار با دستیار گوگل، الکسا
 • از برنامه ریزی پشتیبانی می کند
 • طراحی بدون ریسه
 • 2 سال دوره گارانتی
 • اندازه میله برای نصب خانگی کافی است
 • توجه ویژه ای به ایمنی کودکان شده است
 • بسیاری از ویژگی های هوشمند مدرن مانند دسترسی صوتی

ویژگی های منفی

 • دوره گارانتی باید طولانی تر می شد

6. پرده هوشمند LAKAGA

پرده هوشمند LAKAGA

در مرحله بعد، ما مسیرهای پرده الکتریکی LAKAGA را داریم. این یکی از گزینه های بسیار قابل انعطاف موجود در لیست ما است زیرا می توان آن را بین 87 تا 244 اینچ سفارشی کرد، که بسیار دور برد است. می توان آن را با یک کنترل از راه دور بی سیم که همراه با مجموعه موجود است کنترل کرد. جدای از آن، می‌توانید از کنترلر برای توقف موقعیت پرده در هر نقطه برای موقعیت‌ یابی کامل استفاده کنید. نگران قطع برق نباشید، زیرا هنوز هم می توان از طریق کنترل دستی کار کرد، حتی زمانی که برق دریافت نمی کند.

تراک‌ های پرده هوشمند LAKAGA برای عملکرد فوق‌ العاده بی‌صدا دسته بندی می‌شوند، زیرا در محدوده نویز 10 دسی‌ بل کار می‌کنند که برای دستگاه‌ های موتوری بسیار بی‌ صدا است. برای حرکت دستی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که کمی کشش را اعمال کنید و به طور خودکار از هر موقعیتی به طور کامل باز یا بسته می شود. به غیر از آن، یک اقدام ایمنی داخلی وجود دارد که در صورت وجود مقاومت در راه مانند کودکان یا جسمی که ممکن است به دلیل حرکت اجباری به موتور آسیب برساند، بلافاصله حرکت را متوقف می کند.

ویژگی های مثبت

 • مجموعه پرده هوشمند ارزان و قابل اعتماد
 • برای استفاده در اطراف کودکان بی خطر است
 • زیر سطح نویز 10 دسی بل کار می کند
 • اندازه میله می تواند 88 تا 244 اینچ باشد
 • از طریق ریموت موجود کنترل می شود
 • 3 سال دوره گارانتی
 • کنترل دستی بسیار آسان است
 • کنترل از راه دور برای دسترسی بی سیم ارائه شده است
 • با وجود محدوده قیمت ارزان تر، دارای یک دوره گارانتی طولانی است

ویژگی های منفی

 • ویژگی های هوشمند محدود

7. پرده هوشمند American Homesupplier 

پرده هوشمند American Homesupplier 

انتخاب بعدی ما نیز از یک برند حرفه ای و در عین حال کمتر محبوب در بازار است. ویژگی های هوشمند پرده هوشمند ارائه شده توسط Homesupplier نسبت به قیمت آن بسیار علی است.

در جایگاه دوم محبوب ترین ها، پرده هوشمند Homesupplier را قرار می دهیم. پرده هوشمند Homesupplier با ترکیبی از فلز و پلاستیک، کیفیت ساخت بادوام را در یک پکیج سبک ارائه می دهد. همچنین دارای یک موتور باکیفیت است که طول عمر بیشتری را به شما ارائه می دهد و برای سال های آینده کارایی خواهد داشت.

علاوه بر این، پرده هوشمند Homesupplier در سطح دسی بل صدا بسیار پایین کار می کنند، بنابراین حتی عملکردهای خودکار نیز بی صدا و آرام خواهند بود. شما چندین گزینه برای کنترل پرده های هوشمند خواهید داشت که عبارتند از: کنترل دستی، دسترسی به گوشی هوشمند و حتی دسترسی صوتی از طریق دستیار صوتی الکسا آمازون و گوگل.

شما 3 انتخاب برای نصب پرده های هوشمند خانه دارید که پرده های باز شونده چپ، راست یا مرکزی هستند. از این رو، می توانید با یکی از بهترین ها مطابق با استایل خود انتخاب کنید. موتور کنترل حرکت داخلی انتخاب شما را به یاد می آورد و موقعیت ها را بر اساس آن مدیریت می کند. حتی اگر به تلفن هوشمند یا کنترل از راه دور اختصاصی خود دسترسی ندارید، می توانید به سادگی حرکت دست کمی به پرده فشاو دهید تا پرده ها باز یا بسته شوند. یک دوره گارانتی 3 ساله برای پرده های هوشمندAmerican Homesupplier ارائه شده است.

ویژگی های مثبت

 • بسیاری از گزینه های کنترلی ارائه شده است
 • موتور هوشمند برای کنترل موقعیت
 • اندازه ریل می تواند تا 120 اینچ باشد
 • سازگار با دستیار صوتی گوگل، الکسا
 • 3 سال دوره گارانتی
 • 3 سبک باز کردن در دسترس است
 • راه اندازی دستی امکان پذیر می باشد
 • پرده هوشمند بسیار قابل اعتماد

ویژگی های منفی

 • برخی از قطعات از پلاستیک ساخته شده اند

پاسخ به چند سوال

آیا میتوان پرده های قدیمی را هوشمند کرد؟

 • بله به راحتی هر پرده ایی در هر طول و وزنی قابلیت هوشمند شدن را دارد.

پرده برقی همان پرده هوشمند است؟

 • خیر، پرده های هوشمند بر خلاف پرده های برقی از قابلیت های هوشمند برخوردار بوده و از طریق اپلیکیشن تلفن همراه قابلیت کنترل را دارند.

آیا باز و بست زیاد پرده برقی آنرا خراب می کند؟

 • داخل پرده های هوشمند از قطعات کامنیکی استفاده شده است که در صورت عدم استفاده درست دچار آسیب خواهند شد.

 

عملکرد موتور های پرده برقی ,  آیا میتوان پرده های قدیمی را هوشمند کرد ؟ ,  پرده برقی همان پرده هوشمند است ؟ , پرده برقی هوشمند چیست؟ , آیا پرده برقی ظاهر واحد را خراب می کند ؟ , عملکرد پرده برقی کناررو چگونه است ؟ , آیا می توان به پرده برقی زمان داد ؟ , آیا باز و بست زیاد پرده برقی آنرا خراب می کند ؟

فهرست مطالب

مقالات مرتبط
آموزش ھوشمندسازی ساختمان (BMS) – قسمت چهارم
اموزش هوشمندسازی(BMS) – قسمت سوم
آموزش ھوشمند سازی ساختمان (BMS) – قسمت دوم
آموزش هوشمند سازی ساختمان (BMS) – قسمت اول
BMS چیست؟ مزایای سیستم هوشمند ساختمان

اشتراک گذاری :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

23 پاسخ

  1. عدد دقیقی نمیشه گفت
   قدرت موتور پرده برقی بستگی به وزن و طول پرده داره

 1. ممنون از توضیحات تون
  اگر برق بره امکان داره که دستی پرده هت رو کنترل کنیم ؟

  1. با سلام
   عموما 220 ولت هستند
   ولی یکسری از موتور های پرده برقی با ولتاژ 24DC کار می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.