هوش مصنوعی

مزایای هوش مصنوعی در کسب و کار

هوش مصنوعی (AI) از داده‌ها برای آموزش رایانه‌ها، تفسیر جهان اطراف آنها و تصمیم‌گیری مستقل استفاده می‌کند و پس از کامپیوتر و اینترنت پیشرفت بزرگ برای جهان ما است. در این مطلب به پنج مورد از مزایای AI برای تقویت توان بالقوه کسب و کارها اشاره می‌شود. هوش مصنوعی (AI) اصطلاحی است که اخیراً توسط آلن تورینگ مورد استفاده قرار گرفت، هرچند که در ابتدا توسط جان مک کارتی در سال 1955 ساخته شد. مشخصه اولیه هوش مصنوعی”دستگاهی است که هوش و منطق انسان را شبیه‌سازی می‌کند”. سیستم‌های AI امروزه بیش از صرفاً گسترش منطق انسانی هستند.

تقسیم بندی هوش مصنوعی

هوش مصنوعی یک واژه بسیار گسترده است. برای شروع، می‌توانیم آن را به دو دسته بزرگ تقسیم کنیم:

AI اختصاصی

 معمولاً شامل آموزش یک مدل یا گروهی از مدلها برای انجام یک کار محدود و یا پیش‌بینی نتایج آینده در یک حوزه‌ی اختصاصی تعریف شده و بر اساس اطلاعاتی که از این حوزه به دست می‌آید، است. اکثر کاربردهای AI امروز را می‌توان به عنوان اختصاصی تعریف کرد.

AI عمومی

شامل آموزش سیستم‌های کامپیوتری نه تنها برای انجام وظایف و پیش‌بینی نتایج در یک حوزه تعریف شده محدود است بلکه همچنین برای تعریف کردن فراتر از آن زمینه و یادگیری در افق‌های جدید بدون نیاز به نظارت است.

ما همچنین می‌توانیم AI را به سه حوزه تحقیقاتی تقسیم کنیم:

مزایای هوش مصنوعی

هوش مصنوعی

در گذشته، اصطلاح هوش مصنوعی مختص قسمتی از سیستم‌ها و کامپیوترهایی بود که از آمار پیشرفته محاسبات استفاده می‌کردند. امروزه، این عبارت به عنوان یک اسم کلی است که اغلب در همه‌ی زمینه‌های مربوط به این تکنولوژی به طور نامناسبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یادگیری ماشین

یادگیری ماشین، زیرمجموعه AI است که بر روی آموزش مدل‌های آماری محاسباتی برای یادگیری از یک مجموعه داده شناخته شده است بطوریکه توانایی درک مجموعه بعدی را دارد، استفاده می‌شود.

 

یادگیری عمیق

یادگیری عمیق یک اصطلاح فرعی از یادگیری ماشین است. این روش به وضوح از طریق روش پردازش اطلاعات مغز الهام گرفته شده است. آنها از معماری شبکه‌های عصبی از نورون‌هایی که به لایه‌ها متصل می‌شوند استفاده می‌کنند که می‌توانند پنهان یا “عمیق” باشند، که هر کدام به

شبکه عمومی کمک می‌کند تا اطلاعاتی را که دریافت می‌کنند را بهتر درک کنند. یادگیری عمیق اساساً یک شکل الهام بخش نورولوژیک از یادگیری ماشین است که درست در لبه برش تحقیق AI است.

لازم به ذکر است که خواندن در مورد AI و اجرای آن دو چیز بسیار متفاوت است. بااین‌حال، ازآنجاکه شما در حال خواندن این مقاله هستید. هیچ مشکلی در جستجوی بهترین روش‌های تبدیل کسب و کار خود به مدافع AI وجود ندارد. در ادامه برخی از بهترین روشها برای اعمال AI در کسب و کار شما و ایجاد نتایج مثبت، مطرح می‌شود.

استفاده از AI برای خدمات مشتری

هوش مصنوعی

برای اینکه ارائه‌ی خدمات به مشتریان خود را به سطح بهتری برسانید، باید رضایت آن‌ها را جلب کنید. شما باید انتقادات، مشکلات و نیازهای آنها را بشنوید و باید سریعاً راه‌حلی برای برطرف نمودن نارضایتی آن‌ها ارائه دهید.

ربات‌های AI در حال حاضر در میان کانال‌های اجتماعی محبوب هستند. هنگامیکه شما شروع به گفتگو با یک نام تجاری می‌کنید، اغلب یک پاسخ خودکار از یک ربات دریافت خواهید کرد. این ربات می‌تواند هوش مصنوعی داشته باشد. و بر اساس آنچه که از کلمات و قصد شما درک کرده است، جواب خواهد داد. برای مثال، زمانی که با یک بانک تماس می‌گیرید، می‌توانید به یک ربات صحبت کنید. ربات‌ها نه تنها به عنوان فیلتر، بلکه به عنوان ابزار اتوماسیون، به طور قابل‌توجهی سرعت و بهره‌وری از کارکنان بانک را بهینه می‌سازند.

دستگاه‌های خسته کننده را خودکار کنید

اگر بتوانید یک فرآیند را به صورت اتوماتیک انجام دهید، می‌توانید به فرآیندهای مختلف یا توسعه سیستم‌های اتوماسیون اضافی تمرکز کنید که مسئولیت‌های بیشتر، هزینه‌ها و هدر دادن انرژی را کاهش می‌دهد.

هوش مصنوعی یک وسیله ایده‌آل است که می‌تواند کار ما را دقیق‌تر کند. امروزه هر نوع اتوماسیونی امکان‌پذیر است. بنابراین، بهتر است شروع به تفکر در مورد مهم‌ترین فاکتورهای کار یعنی زمان و مسئولیت‌های خود کنید بدین ترتیب تصور کنید یک راهکار”ایده‌آل”، یک راه‌حل “هوشمند” است که کارها را خودکار انجام دهد. اگر پاسخی پیدا کنید، به این معنی است که این راهکار می‌تواند از طریق استفاده از AI (اختصاصی) قابل دسترس باشد.

بهبود مدیریت

اگر می‌خواهید تأثیر و درآمد شرکت خود را افزایش دهید،AI  همان چیزی است که باید در نظر بگیرید. AI می‌تواند خود را به عنوان یک مدیر و یک رهبر با بینش‌های مبتنی بر شواهد و داده‌ها جایگزین کند و در حالی که “بینش کسب و کار” از طریق تجزیه و تحلیل داده‌ها را نشان می‌دهد، به شما این امکان را بدهد که آنها را درک کنید. یک مدل AI مطمئن، می‌تواند راهکارهای خاصی که می‌توانید انجام دهید را برجسته کند و یا ناهنجاری‌ها در داده‌های شما را برطرف نماید.

بازاریابی و تبلیغات

مزایای هوش مصنوعی در کسب و کار

اگر ما کنترل بیشتری بر داده‌ها، رفتار کاربر و الگوهای پیچیده داشته باشیم. چه چیزی مانع از کمپین‌های بازاریابی و تبلیغات فروش دستگاه‌های سودآور می‌شود؟ پاسخ هیچ چیزی نیست. AI در حال حاضر به ما این امکان را می‌دهد که برای نوشتن و بازنویسی مطالب در عرض چند ثانیه، از ربات‌های مختلف برای تعامل با مخاطبان و انجام دیگر کارها خودکار ساده اما وقت‌گیر استفاده کنیم.

شخصی‌سازی بهتر

یادگیری ماشین شما را قادر می‌سازد. تا از مشتریان بالقوه و یا افرادی که از سایت شما بازدید می‌کنند یاد بگیرید. یک برنامه AI که به درستی تنظیم شده می‌تواند. الگوهایی را در تعاملات بالقوه مشتری با وب سایت شما، در زمان تهدید یا بهترین زمان برای ارائه پیشنهادات خاص یا فرم‌های محتوا ارائه دهد و شما می‌توانید نتایج این تلاش‌ها را به یک فرایند یادگیری مداوم که در طول زمان خود را بهبود می‌بخشد، تعمیم دهید.

امروزه بیشتر برنامه‌های بازاریابی دیجیتالی در الگوریتم‌ها و برنامه‌های کاربردی خود یکپارچه‌سازی AI را آغاز کرده‌اند. همانطور که احتمالاً متوجه شده‌اید، صنعت AI به طور مداوم در حال تغییر و دگرگونی است. این حرکت رو به جلو است. و محیط کسب و کار ما و جهان به سرعت در حال انطباق با این فناوری جدید است.

هوش مصنوعی پیشرفت مهم بعدیست درست مثل اینترنت یا تلویزیون، این کار دنیا را برای همیشه تغییر خواهد داد. به عبارت دیگر، ما راه درازی را پیش روی خود داریم. ما به اولین کوه هوش مصنوعی صعود کردیم و حالا می‌توانیم همه افراد دیگر را ببینیم که در حال صعود هستند. ما دنبال هوش مصنوعی عمومی و ایده‌آل هستیم که می‌تواند در کنار بشریت کار کند.

فهرست مطالب

مقالات مرتبط
اینترنت اشیا و خودرو های برقی – کاربرد ها و چالش ها
کاربرد ماشین لرنینگ(ML) در صنعت تولید
شیشه هوشمند چیست؟ هر آنچه باید بدانید
سیستم اعلام حریق متعارف چیست؟
طراحی سیستم‌ های اعلام حریق

اشتراک گذاری :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.